Vår oppstartsansvarlige, John Kristian, må dessverre takke for seg i klubben. Til høsten skal JK videre på sine jusstudier og det blir dessverre ikke i Oslo.
John Kristian har vært klubbens ansikt utad for våre yngste spillere og har hatt en sentral rolle i barnas første møte med fotballen. Gjennom sitt engasjement har han sørget for at barna har fått oppleve trygge, lærerike og morsomme økter. Han har vært svært tilgjengelig, serviceinnstilt og tett på både barn og foresatte i oppstartsårene.
Hans innsats har vært uvurderlig for å gi våre yngste medlemmer en god og tilrettelagt introduksjon til fotballen. John Kristian har lagt ned et stort arbeid som har bidratt til å skape et positivt og inkluderende miljø for de aller yngste i klubben. Her er JK sine ord om tiden i Ready:
Etter to flotte år i Ready, har tiden kommet for å bevege seg videre. Det er med blandede følelser kursen settes mot en ny by for å fortsette studier. Det å ha ansvaret for fotballtilbudet til de yngste har vært en givende jobb, hvor det å få oppleve fotballglede og samhold har vært en av de beste sidene ved jobben.
Ready har et bra fotballmiljø, og jeg er takknemlig for at jeg har fått være en del av det miljøet. Engasjementet og støtten som er rundt Ready gjør det steinbra å jobbe i klubben. Jeg setter stor pris på entusiasmen jeg har møtt i rollen, fra både foreldre, spillere og kollegaer. Når jeg nå reiser videre, er det med mange gode minner i ryggsekken. Jeg ønsker Ready-familien alt godt og kommer til å følge med på klubben fra distanse.
Jeg ønsker med dette å si takk for at jeg har fått være en del av Ready, og ønsker dere alle sammen lykke til videre.
Vi skulle gjerne hatt ham med videre, men er samtidig svært takknemlige for den innsatsen han har lagt ned gjennom sin tid hos oss.
Vi ønsker John Kristian lykke til med studier og takker for alt han har bidratt med i klubben.
Klubben er allerede i gang med å vurdere ulike alternativer for å ivareta rollen hans, både på kort og lang sikt.